Co nás v nejbližší době čeká?

FPutovačka 3/3

Poslední ze série Fputovaček se blíží!

Tentokrát nás zavede na Žermanice. Nabídne prostor netradičně strávit prázdninovou neděli se skupinou přátel.
Sraz: 8:50 na zastávce Anenská v Místku. (odjíždíme autobusem 367 na Žermanice)vzít něco k snědku, plavky a přizvěte s sebou i  své kamarády! 🤩☀️
🏄‍♂️
akce se z organizačních důvodů přesouvá na neurčito!
  • 00Dní
  • 00Hodin
  • 00Minut
  • 00Sekund
  • 00Days
  • 00Hours
  • 00Minutes
  • 00Seconds
Dámy a pánové, přátelé, kamarádi.
Animátoři děkanátu Frýdek-horní si vás dovolují pozvat na festival našeho děkanátu, kde vystoupí mladí talentovaní umělci, kteří z něj pocházejí.
Těšit se můžete na jedinečnou atmosféru, dlouho či nikdy neviděné přátele, parádní občerstvení, neopakovatelný kulturní zážitek a spoustu zábavy.
Začínáme v 18 hodin na farní zahradě, která se nachází na adrese Farní 1, Frýdek-Místek.
Vstupné je dobrovolné!
Těšíme se na vás!
Nebuď peciválek a přijď na náš festiválek!

 

 

2022

Animátoři děkanátu Frýdek – horní zvou všechny mladé od 14 let na již IV. ročník tančírny – letos na téma 70. léta.
Začínáme v 19:00 ve společenském sálu základní školy v Dobré. Můžete se těšit na hudbu, tanec, zábavu, občerstvení a kvalitně strávený čas se starými i novými přáteli. Na místě je také možnost přespání.
Vstupné v 1. vlně činí 80 Kč (do 15. 6. 23:59), na místě pak 100 Kč.
Máte-li zájem o levnější vstupné či chcete využít možnosti přespání, zarezervujte si vstupenky na mailu mladezdekanatufrydek@gmail.com.
Vezměte své kamarády a dorazte mezi nás!

 
Animátoři děkanátu Frýdek – horní zvou všechny mladé od 12 let na společné putování na Prašivou v neděli 12. června 2022.
Vlakem, který odjíždí v 8:08 z nádraží ve Frýdku-Místku, se dostaneme do Dobratic pod Prašivou (8:21). Odtud nás čeká cesta na mši svatou, která bude v 10:30 na Prašivé. Následně poobědváme (cca 11:30) – zda naplníte své bříško pokrmem, který si koupíte na chatě, nebo baštou z domu, je pouze na vás. Poté se vydáme na zábavnou procházku po hřebenu a autobusem dorazíme zpátky do Frýdku, kde na nás bude čekat posezení na faře s přáteli.
Připojit se můžete kdykoliv a kdekoliv – jste srdečně zváni
 
Letošní Peškoweeknd se bohužel ruší, proto Vás zveme na jednodenní akci v podobném duchu s názvem FPutovačka.
Sejdeme se na mši sv. v kostele sv. Michala a sv. Barbory v Kozlovicích v 10:30.
Poté vyrazíme přes Palkovické hůrky do Chlebovic. Po cestě se můžete těšit na spoustu zábavy, něco k zamyšlení a oběd ve formě pikniku (z vlastních zásob).
Z Chlebovic se autobusem přesuneme na Starou faru ve Frýdku, kde bude volná zábava.
Těšíme se na Vás!

FOTOGALERIE
 

2021

Animátoři děkanátu Frýdek – horní zvou na společné probdění noci z 10. na 11. prosince 2021 v Dobraticích.
 
Začali jsme v pátek 17:00 mší svatou v místním kostele, nebo bylo možné dorazit rovnou na společnou večeři, kterou jsme požili od 18:00 na faře.
Dále bylo na programu připravený našimi amatérskými profesionály, jenž vám pomohli prožít tuto noc naplno!
 
Biscup 19. 11.2021
 
,,Vstaň! Udělám z Tebe svědka toho, co jsi viděl.” Sk 26,16
 
————————————————————————————————————————————————————————————–

WEBOVÉ STRÁNKY

PŘIHLAŠOVÁNÍ

FOTOGALERIE

Fhestival 30. 8.2021
 
Dámy a pánové, přátelé, kamarádi.
Animátoři děkanátu Frýdek-horní si vás dovolují pozvat na festival našeho děkanátu, kde vystoupí mladí talentovaní umělci, kteří z něj pocházejí.
Těšit se můžete na jedinečnou atmosféru, dlouho či nikdy neviděné přátele, parádní občerstvení, neopakovatelný kulturní zážitek a spoustu zábavy.
 
Začínáme v 18 hodin na farní zahradě, která se nachází na adrese Farní 1, Frýdek-Místek.
Přijďte tedy s námi dát sbohem prázdninám a tak trošku přivítat nový školní rok.
Vstupné je dobrovolné!
Těšíme se na vás!

 

FACEBOOK

Tančírna StarDance Galashow 19. 6. 2021
 
Jinak se můžete těšit na skvělou muziku vhodnou pro všemožné tance, výtečné občerstvení v podobě nápojů a něčeho k snědku nebo třeba 

 

drobné a zábavné soutěže.
Vstupné: 70 Kč v první vlně (do 11. 6. 23:59); 100 Kč v druhé vlně

 

Těšíme se na vás!

 

FACEBOOK

 

 

2020

Zveme Vás na druhý ročník tančírny děkanátu Frýdek – horní.
Akce se uskuteční v multifunkčním sále základní školy v Dobré. Těšit se můžete na spoustu hudby, tance, zábavy, jídla a pití.

Vzhledem k situaci, která se neustále vyvíjí, je možné, že budeme nuceni tančírnu neuskutečnit, případně ji udělat v omezeném rozsahu. Vývoj neustále sledujeme a včas dáme s jakýmikoli změnami vědět.

Těšíme se na vás!

FACEBOOK

Zveme vás na první ročník akce s názvem WINTERJOB. Pro tento ročník byly vybrány nedaleké Sedliště, kde začneme mší. Dopoledne budeme pomáhat farníkům s nejrůznější prací. Odpoledne proběhne herní odpoledne pro děti a celou akci zakončíme posezením na faře s drobným občerstvením. Předprogram začne v pátek v 18 hodin mší v kostele sv. Jana Křtitele ve Frýdku. Poté se přesuneme na frýdeckou faru. Druhý den společně vyrazíme do Sedlišť. Těší se na vás animátoři děkanátu!

FACEBOOK

2019

Zveme vás na první ročník tančírny mládeže děkanátu Frýdek – horní, na téma CESTA ČASEM.
Přijďte 22.6. protančit hudební dějiny. Začínáme v 18:30 hodin, tak si oblečte své nejlepší šaty a dorazte mezi nás!
Po skončení akce bude možnost přespání.
Těšíme se na vás Animátoři děkanátu!

(Akce je určena pro mladé starší 14 let).

facebook událost

FOTOGALERIE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Frýdek-Místek –  Frýdek s poutní m kostelem Navštívení Panny Marie se stal o víkendu 5.–7. dubna místem diecézního setkání mládeže BISCUP 2019. Hlavním tématem byla slova Panny Marie „Jsem služebnice Páně, ať se mi stane podle tvého slova,“ která pronesla v okamžiku setkání s archandělem Gabrielem v Nazaretě, když přijala roli Matky Spasitele.

O této nejdůležitější větě v dějinách lidstva mladí rozjímali při katechezích, společných modlitbách a bohoslužbách v bazilice minor. Sobotní mši svatou celebroval pro více než 500 mladých poutníků pomocný biskup Martin David. Na závěr setkání se s mladými při nedělní bohoslužbě setkal ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz.

Zázemím pro účastníky setkání se stala Základní škola Elišky Krásnohorské. Mladí zde nocovali ve školních třídách, stravovali se v jídelně a část programu prožívali přímo v tělocvičně. Katecheze a tematické přednášky probíhaly také ve farním kostele nebo farním sále. Organizátoři se v duchu motta setkání snažili mladým přiblížit krásu lásky, která se dokáže darovat v manželství, zasvěceném životě, pomoci druhým nebo k vlasti, jak o tom hovořil vojenský kaplan Petr Fiala. V nabídce byly také přednášky, které varovaly před její pokřivenou podobou. Dospívající si tak mohli vyslechnout rady odborníků na téma škodlivosti pornografie, domácího násilí nebo nebezpečí gender ideologie.

Sobotní večer bylo na programu setkání s pomocným biskupem Martinem Davidem. Mladí se jej mohli ptát na cokoliv a otec biskup se jim na všechny jejich otázky během půldruhé hodiny dlouhé diskuze snažil odpovědět. “Docela jsem se zapotil. Mladí se otevřeně ptali na všechno, co je zajímá. Objevovaly se otázky na sexuální zneužívání, postoje církve k homosexuálům nebo kde jsou hranice lidské svobody. Bylo vidět, že nad svou vírou přemýšlejí,” uvedl biskup Martin. Překvapením pátečního večera bylo setkání s frontmanem frýdecko-místecké kapely Mirai – Miraiem Navrátilem. 

Největším zážitkem pro většinu účastníků však byly mše svaté v bazilice za doprovodu frýdeckých kapel Venimus a Didaché a společné ranní a večerní modlitby doprovázené hudbou. „Každá modlitba tady byla výjimečná a úžasná právě díky lidem, kteří na setkání přijeli,“ uvedl Petr Janošec z Frýdku. Michaele Mohylové z farnosti Místek se nejvíce líbila jednota mezi mladými, kteří na BiSCUP dorazili z celé diecéze. „Nejvíc mě zasáhla ta jednota, že jsme se mohli sjet z různých míst a společně se modlit. Když se sejde tolik lidí, chválí Boha a rozjímá, to se mi strašně moc líbilo. Bylo to naplňující.“

Biskup František Václav Lobkowicz se při svém kázání vrátil k mottu setkání a slovům Panny Marie, která do svého života přijala Božího Syna. Přítomným chlapcům a děvčatům, kteří se v budoucnu sami stanou rodiči, velmi důrazně připomenul téma úcty k počatému životu. „Nenechte si nikdy natlouct do hlavy, že máte právo si rozhodovat o svém těle. Z potratů nenarozených dětí se budeme jednou jako společnost velmi zodpovídat,“ apeloval na mládež biskup Lobkowicz, který na závěr mše svaté oznámil místo příštího diecézního setkání. BISCUP 2020 bude v Krnově a mladí během prvního sprnového týdne poznají také poutní místo Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně. Setkání mládeže před Květnou nedělí proběhnou v příštím roce v jednotlivých děkanátech. 

FOTOGALERIE- PÁTEK

FOTOGALERIE- SOBOTA

FOTOGALERIE- NEDĚLE

Letošní první děkanátní spolčo proběhlo na připomínku světového dne mládeže. Po krátkém předprogramu na staré faře ve Frýdku jsme se vydali do Staré Vsi nad Ondřejnicí, kde jsme měli možnost zakusit atmosféru celosvětového setkání mládeže.

Na začátku roku se tradičně uskutečnil střediskový ples Diecézního střediska pro mládež.

» FOTOGALERIE «

2018

Ve dnech 7. – 9. 12. 2018 se konala adventní duchovní obnova v Krnově na cvilíně.

» VIDEO «

» FOTOGALERIE «

https://www.facebook.com/events/302094520396078/

10. 11.2018 se konala děkanátní pouť na Hrčavu.

» FOTOGALERIE «

» VIDEO «

5. 10. 2018 se konalo děkanátní spolčo ve Frýdeckém klášteře s názvem: Jsme na jedné lodi