Co nás v nejbližší době čeká?

Co nás v nejbližší době čeká?
  • 00Dní
  • 00Hodin
  • 00Minut
  • 00Sekund

Zveme Vás na druhý ročník tančírny děkanátu Frýdek – horní.
Akce se stejně jako minulý ročník uskuteční v multifunkčním sále základní školy v Dobré. Těšit se můžete na spoustu hudby, tance, zábavy a v neposlední řadě i jídla a pití.

Vzhledem k situaci, která se neustále vyvíjí, je možné, že budeme nuceni tančírnu neuskutečnit, případně ji udělat v omezeném rozsahu. Nicméně tančírnu nachystáme a v případě, že si to bude situace vyžadovat, učiníme nutná opatření. Vývoj neustále sledujeme a včas dáme s jakýmikoli změnami vědět.

Těšíme se na vás!

FACEBOOK

Zveme vás na první ročník tzv. WINTERJOBu, který spočívá v pomoci v různých koutech našeho děkanátu. Pro tento ročník byly vybrány nedaleké Sedliště, kde se celá akce odstartuje mší sv. v 8:30 hodin SEČ. Po skončení mše až do oběda budeme pomáhat s různými pracemi, se kterými se místní přihlásí k otci. Odpoledne nachystáme herní odpoledne pro děti a celou akci zakončíme posezením na faře s drobným občerstvením. Pro vás Winterjob může začít už v pátek od 18 hodin mší v kostele sv. Jana Křtitele ve Frýdku. Poté se přesuneme na frýdeckou faru, kde proběhne nabitý předprogram. Druhý den potom společně vyrazíme trochu se zapotit a užít si spoustu zábavy do Sedlišť. Těší se na vás animátoři děkanátu.

FACEBOOK

Zveme vás na první ročník tančírny mládeže děkanátu Frýdek – horní, tentokrát na téma CESTA ČASEM.
Přijďte s námi 22.6. protančit hudební dějiny. Začínáme v 18:30 hodin, tak si oblečte své nejlepší šaty a dorazte mezi nás!
Pokud vám přijde, že Dobrá je moc z ruky, pak se nebojte, po skončení akce bude možnost přespání, tak si nezapomeňte přibalit spacák, karimatku a zubní kartáček.
Těšíme se na vás
Animátoři děkanátu

(Akce je určena pro mladé starší 14 let).

facebook událost

FOTOGALERIE

Ve dnech 6. 6.- 9. 6. 2019 jsme se vydali na Peškoweekend do města Jeseník. První den nás čekali seznamovací hry, aby jsme se všichni lépe poznali. A proto, že jsme přijeli až k večeru, čekala nás po seznamovacích hrách už jen modlitba a po ní spánek. Druhý den ráno jsme se všichni sešli na mši svatou. Po mši jsme se vydali na výlet na Praděd. Cestou z Pradědu nas zastihl menší déšť, ale to nám vůbec nevadilo. Po příjezdu na faru jsme si připravili gril a udělali si skvělou večeři. Když jsme byli po jidle, rozdělili jsme se do týmu a začali hrát fotbal. Po něm opět nasledovala modlitba. Třetí den ráno jsme šli do kostelu nanebevzetí Panny Marie kde nás čekala mše svatá v duchu svátku sesílání Ducha svatého. Po ní už následoval jen úklid, balení a následný odjezd zpět domů.

 

facebook události

Frýdek-Místek –  Frýdek s poutní m kostelem Navštívení Panny Marie se stal o víkendu 5.–7. dubna místem diecézního setkání mládeže BISCUP 2019. Hlavním tématem byla slova Panny Marie „Jsem služebnice Páně, ať se mi stane podle tvého slova,“ která pronesla v okamžiku setkání s archandělem Gabrielem v Nazaretě, když přijala roli Matky Spasitele.

O této nejdůležitější větě v dějinách lidstva mladí rozjímali při katechezích, společných modlitbách a bohoslužbách v bazilice minor. Sobotní mši svatou celebroval pro více než 500 mladých poutníků pomocný biskup Martin David. Na závěr setkání se s mladými při nedělní bohoslužbě setkal ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz.

Zázemím pro účastníky setkání se stala Základní škola Elišky Krásnohorské. Mladí zde nocovali ve školních třídách, stravovali se v jídelně a část programu prožívali přímo v tělocvičně. Katecheze a tematické přednášky probíhaly také ve farním kostele nebo farním sále. Organizátoři se v duchu motta setkání snažili mladým přiblížit krásu lásky, která se dokáže darovat v manželství, zasvěceném životě, pomoci druhým nebo k vlasti, jak o tom hovořil vojenský kaplan Petr Fiala. V nabídce byly také přednášky, které varovaly před její pokřivenou podobou. Dospívající si tak mohli vyslechnout rady odborníků na téma škodlivosti pornografie, domácího násilí nebo nebezpečí gender ideologie.

Sobotní večer bylo na programu setkání s pomocným biskupem Martinem Davidem. Mladí se jej mohli ptát na cokoliv a otec biskup se jim na všechny jejich otázky během půldruhé hodiny dlouhé diskuze snažil odpovědět. “Docela jsem se zapotil. Mladí se otevřeně ptali na všechno, co je zajímá. Objevovaly se otázky na sexuální zneužívání, postoje církve k homosexuálům nebo kde jsou hranice lidské svobody. Bylo vidět, že nad svou vírou přemýšlejí,” uvedl biskup Martin. Překvapením pátečního večera bylo setkání s frontmanem frýdecko-místecké kapely Mirai – Miraiem Navrátilem. 

Největším zážitkem pro většinu účastníků však byly mše svaté v bazilice za doprovodu frýdeckých kapel Venimus a Didaché a společné ranní a večerní modlitby doprovázené hudbou. „Každá modlitba tady byla výjimečná a úžasná právě díky lidem, kteří na setkání přijeli,“ uvedl Petr Janošec z Frýdku. Michaele Mohylové z farnosti Místek se nejvíce líbila jednota mezi mladými, kteří na BiSCUP dorazili z celé diecéze. „Nejvíc mě zasáhla ta jednota, že jsme se mohli sjet z různých míst a společně se modlit. Když se sejde tolik lidí, chválí Boha a rozjímá, to se mi strašně moc líbilo. Bylo to naplňující.“

Biskup František Václav Lobkowicz se při svém kázání vrátil k mottu setkání a slovům Panny Marie, která do svého života přijala Božího Syna. Přítomným chlapcům a děvčatům, kteří se v budoucnu sami stanou rodiči, velmi důrazně připomenul téma úcty k počatému životu. „Nenechte si nikdy natlouct do hlavy, že máte právo si rozhodovat o svém těle. Z potratů nenarozených dětí se budeme jednou jako společnost velmi zodpovídat,“ apeloval na mládež biskup Lobkowicz, který na závěr mše svaté oznámil místo příštího diecézního setkání. BISCUP 2020 bude v Krnově a mladí během prvního sprnového týdne poznají také poutní místo Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně. Setkání mládeže před Květnou nedělí proběhnou v příštím roce v jednotlivých děkanátech. 

FOTOGALERIE- PÁTEK

FOTOGALERIE- SOBOTA

FOTOGALERIE- NEDĚLE

Akce proběhla v plné parádě a věichni jsme si to užili!

Letošní první děkanátní spolčo, které proběhlo na počest oslavy světového dne mládeže. Po krátkém předprogramu na staré faře ve Frýdku jsme se vydali do světa a zbytek večera strávili ve Staré Vsi nad Ondřejnicí, kde jsme měli možnost zakusit atmosféru celosvětového setkání mládeže.

Tradičně a každoročně při začátku roku se pořádal střediskový ples Diecézního střediska pro mládež. Na plese se podílí také animátoři z Frýdeckého děkanátu.

» FOTOGALERIE «

2018

Ve dnech 7. – 9. 12. 2018 se konala adventní duchovní obnova v Krnově na cvilíně.

» VIDEO «

» FOTOGALERIE «

https://www.facebook.com/events/302094520396078/Videoupoutávka

10. 11.2018 se konala děkanátní pouť na Hrčavu.

» FOTOGALERIE «

» VIDEO «

5. 10. 2018 se konalo děkanátní spolčo ve Frýdeckém klášteře s názvem: Jsme na jedné lodi