Ve dnech 6. 6.- 9. 6. 2019 jsme se vydali na Peškoweekend do města Jeseník. První den nás čekali seznamovací hry, aby jsme se všichni lépe poznali. A proto, že jsme přijeli až k večeru, čekala nás po seznamovacích hrách už jen modlitba a po ní spánek. Druhý den ráno jsme se všichni sešli na mši svatou. Po mši jsme se vydali na výlet na Praděd. Cestou z Pradědu nas zastihl menší déšť, ale to nám vůbec nevadilo. Po příjezdu na faru jsme si připravili gril a udělali si skvělou večeři. Když jsme byli po jidle, rozdělili jsme se do týmu a začali hrát fotbal. Po něm opět nasledovala modlitba. Třetí den ráno jsme šli do kostelu nanebevzetí Panny Marie kde nás čekala mše svatá v duchu svátku sesílání Ducha svatého. Po ní už následoval jen úklid, balení a následný odjezd zpět domů.

-Lenka Wawrzyczková

Je tomu skoro 2 dny od legendární akce jménem Tančírna- cesta časem. Zveřejňuji fotky, které ovšem nejsou tak legendární. Prosím vás omluvte v několika fotkách a také z fotokoutku malé chyby, byla to má první zkušenost s fotokoutkem, díky.

ZDE

Čau ahoj.
Milí přátelé, pořád rozmýšlíte a ne a ne se rozhodnout?🧐 Můžu vás ujistit, že investovaných 50,- korun nebudete litovat.☺️ Snad vás toto video nějak nabudí, vemte kamarády, kamarádky a nebojte se přijít!!! 🤩🥳😍
22. 6. Dobrá. Bude to DOBRÉ! 🤗

POZOR

Z mnohá důvodů se tančírná přesouvá z 25. 5 na 22. 6.

Všichni jsou zváni.

První informace z akce 18+. Pokud máš 18+ určitě je takhle akce pro tebe, tak neotálej a určitě dojdi! (akce je omezena do 25 let).

Akce je pochopitelně od 18 let, do 25 let. Průběh bude v datu 8. -9. 3.2019 v obci Staříč. Za tuto super akcičku zaplatíš pouze 100 korun.

Časové informace a informace o odjezdu budou zveřejněny pár dní před akcí. 

Krásný den!
Vyskytla se jedna velmi úžasná nabídka, a to možnost zapojení se do letošní Tříkrálové sbírky, kterou již dlouhá léta pořádá Charita ČR. Sama mám s “koledováním” jen samé skvělé zkušenosti, ke kterým se váže mnoho nádherných vzpomínek.
Jaké jsou podmínky pro zapojení?


1. Vytvořit (nejlépe) tříčlennou skupinku, přičemž její vedoucí musí mít alespoň 15 let, tzn.vlastnit občanský průkaz.


2. Mít čas některý den (nebo více dní) v termínu 1. – 14. ledna, a v tomto zvoleném dni vyrazit konat dobro s korunou na hlavě.
Pokud se přihlásíte, jako bonus vám bude uděleno speciální požehnání koledníkům, které proběhne v neděli 30.12.2018 při mši sv. v 8,00 a 10,00 v bazilice. Dále je ještě možná dobré na okraj zmínit, že “odměnou” za vaše zapojení (kromě dobrého pocitu atd.) je volná vstupenka do místeckého aquaparku, ale to vás snad zase tak nezajímá..
V případě zájmu prosím kontaktujte paní Marii Šotkovskou (e-mail sotkovskam@centrum.cz), pokud se stydíte, napište mi zprávu a já to vyřídím.
Mějte se nejlépe!

První várka fotek z Adventní duchovní obnovy od Ondřeje Janošce byla publikována, nyní se můžeš podívat jak to u nás zhruba vypadalo.

Byly publikovány fotogalerie z frýdecké farní víkendovky kterou fotili Ondřej Janošec a Marek Knoll. Víkendovka se konala pod tématem 165 600 vteřin ve Frýdantě. Pokud se nudíš, můžeš se podívat na nějaké videa a fotky z frýdeckých akcí.

Byla publikována fotogalerie obou fotografů z Děkanátní pouti na Hrčavu kterou fotili Ondřej Janošec a Zuzana Minářová. Z obou alb si můžete vybrat tady.

Chceš vidět více i z jiných akcí, nebo tě zajímají nějaké informace? V kontaktech můžeš najít potřebné informace.

Nová stránka materiály obsahuje materiály k tématům na spolčo, nebo tam také můžeš nalézt odpovědi na tvé otázky.

Stačí kliknout na materiály.

Byla publikována laická fotogalerie z Děkanítního spolča Jsme na jedné lodi. Více informací můžeš najít na akce.

Fotogalerie

Zdravíme všechny turisty!!
Společný víkend se blíží, tak bychom vás chtěli povzbudit k účasti a zároveň upozornit na to, že na akci je potřeba se do úterý 4. 6. 2019 PŘIHLÁSIT, a to zasláním krátkého emailu na adresu mladezdekanatufrydek@gmail.com. Je určitě možné přijet později/odjet dříve, pokud se do/z Jeseníku nějak dopravíte.
Určitě přijeďte!

Je nám líto, ale z důvodu špatného počasí se Křížová cesta na Prašivou RUŠÍ.

Před týdnem se ve Frýdku konala farní víkendovka s názvem Doba ledová. Máme tady fotografie, na kterých se podílelo kapku více vedoucích, dokonce i děti tam najdou pár svých výtvorů. Abych na ně nezapomněl, v albu je i má maličkost Ondřej Janošec, další kamarád Ondřej Palovský a z největší částí Lucka Minářová.

Víkendovky je záležitost Frýdecké farnosti, pokud tě to trochu zaujalo, můžeš se obrátit na Administrátora farnosti Otce Josefa Nováka.

Tak jsme se konečně dočkali a jsou tady fotografie z Adventní duchovní obnovy. Rád jsem si připomněl, jak to bylo super.. Pokud se chceš podívat na dokonalé fotky od Zuzany Minářové, máš možnost.

Ptáš se: Jak asi tak vypadala ta duchovní obnova na Cvilíně? Já ti na to můžu jenom říct, že tady mám pro tebe krátké video které ti může přiblížit jak to zhruba vypadalo. Tak tedy příjemnou zábavu!

Po pár týdnech čekání tady je video z frýdecké farní víkendovky které připravil Ondřej Janošec.

Přeji příjemnou zábavu!

Absolutně exkluzivní pozvání vás všech na Duchovní obnovu s názvem: Vydej se za hvězdou která se bude konat 7. – 9. 12. Pokud se na video nepodíváš, prohloupíš..no a pokud NEPOJEDEŠ na duchovní obnovu, tak nejen že prohloupíš, ale uděláš obrovskou chybu!

Jste všichni zvaní!

Pokud máš nějaké dotazy, kontaktum buď zástupce za děkanát, nebo kaplana pro mládež.

Je to tady, konečně víme jaké je téma na Duchovní obnovu. Téma zní: Vydej se za hvězdou. Každý chce najít tu svou hvězdu. Mám takové tušení, že vím, jaká je ta hvězda.. no ale nech se překvapit. Proto jsi srdečně zván na tuto Duchovní obnovu která se bude konat na nádherném Cvilíně.

Více informací najdeš na akce nebo kontaktuj ty které potřebuješ.

Pokud stále váháš přijít na naše akce, toto video které vytvořil Ondřej Janošec tě může o té pochybnosti přesvědčit.

No a pokud ti to stále nestačí, neboj se zavítat na fotogalerie a video a podívat se na víc 🙂